Góra Siniewska – Początek przygody

Góra Siniewska lub Sieniawska jest najwyższym wzniesieniem w Paśmie Oblęgorskim w Górach Świętokrzyskich. W ostatnim czasie jest jednym z najpopularniejszych miejsc w okolicy za sprawą tarasu widokowego, z którego rozpościerają się niesamowite widoki na okoliczne miejscowości. Możliwe jest również dostrzeżenie dalszych obiektów lub nawet pasm górskich takich jak na przykład Tatry oddalone o ponad 200 km w linii prostej.

Moja przygoda z Dalekimi Obserwacjami rozpoczęła się w 2015 roku od zobaczenia zdjęć oddalonych o ponad 180 km Tatr z Zamku w Chęcinach. Nie posiadałem wtedy wiedzy z zakresu przewidywania odpowiedniej pogody do takich obserwacji, czy nawet z którego miejsca dokładnie będzie można dostrzec coś ciekawego, więc jeździłem po okolicznych Górach Świętokrzyskich podejmując nieustanne próby uchwycenia Tatr. Niekończąca się przygoda… swoje pierwsze udane zdjęcia wykonałem dopiero 8 grudnia 2017 roku. Radość była niesamowita:

Następne fotografie wykonane są z tego samego miejsca w przeciągu 5 lat:

Widać również Babią Górę w Beskidzie Żywieckim:

Od tej obserwacji wszystko się zaczęło. Nawet znajomości z ludźmi z branży. Poziom wiedzy wzrósł, a co za tym idzie ilość zdjęć i plenerów fotograficznych również 🙂

Miejsce obserwacji: Góra Siniewska (Góry Świętokrzyskie)

Data: Tatry – 08.12.2017, 10.09.2019, 27.03.2022 (rano i wieczorem) Babia – 12.10.2019

Odległość: Tatry – 203.6 km do Krywania | Babia Góra – 168.3 km

Leave a Comment